ברז אלקטרוניהעולם הופך ליותר ויותר ממוחשב מיום ליום, ואחד המקומות שבהם הטכנולוגיה משפרת במידה ניכרת את איכות החיים שלנו הוא הברזים – ברזים אלקטרוניים עוזרים לנו לחסוך מים, לשפר את רמת ההיגיינה ובחלק מהמקרים מבטיחים גם שליטה מלאה על הטמפרטורה של המים בכל מצב.

את הברזים האוטומטיים ניתן למצוא בעיקר במקומות ציבוריים שמתאפיינים בשימוש אינטנסיבי בברזים, כך שכל היתרונות של ברז אלקטרוני באים לידי ביטוי בצורה משמעותית במיוחד.

איך ברז כיור אלקטרוני חוסך לנו מים?

ברז אוטומטי בכיור מצמצם את צריכת המים בעשרות אחוזים, גם ביחס לברזים ידניים וגם ביחס לברזים שצריך ללחוץ עליהם ברציפות כדי ליצור זרם מים.

הסיבה לכך היא שברזים אלקטרוניים אי אפשר להשאיר פתוחים (לגמרי או חלקית) מתוך שכחה או חוסר תשומת לב, ובנוסף הם מופעלים אך ורק כשיש בכך צורך אמיתי. עפ"י בדיקות שונות, ברז כיור חשמלי מקטין את כמות המים שמשתמשים בה ב-30 עד 70 אחוזים, כך שמצטבר חיסכון כספי משמעותי מאוד.

עוד כדאי לזכור שחיסכון במים הוא לא רווח כספי אלא גם צעד חשוב במסגרת המאמץ למנוע פגיעה מיותרת בסביבה, שהרי מים נקיים הם משאב יקר ערך ואין ממנו כמות אינסופית (והתפלת מים מחייבת השקעת אנרגיה בלתי מבוטלת).

איך ברזים אוטומטיים משפרים את רמת ההיגיינה?

יתרון נוסף של ברז כיור חשמלי הוא שיפור רמת ההיגיינה.

הסיבה לכך היא שלא צריך לגעת בברזים אלקטרוניים כדי ליהנות מזרם המים, כשלעומת זאת בברזים ידניים נוגעות המון ידיים מדי יום וכך מועברים חיידקים רבים (לא מעט מחקרים כבר הוכיחו שידיות שונות הן בין הפריטים המזוהמים ביותר בעולם של היום).

בנוסף, כשמתקינים מזרם אוטומטי למשתנה, אין סכנה שחלק מהמשתמשים ישכחו להדיח את האסלה לאחר הפעולה – שיפור נוסף ברמת ההיגיינה במשתנות ציבוריות.

איך ברז אלקטרוני מספק לנו גם בטיחות מרבית?

ברז כיור אלקטרוני עשוי לשפר גם את רמת הבטיחות – ישנם דגמים שכוללים מודולים תרמוסטטים למניעת יציאת מים בטמפרטורות גבוהות מדי, שעלולות להיות מסוכנות לילדים ובכלל.

בנוסף, כל ברז כיור אלקטרוני מונע את סכנת ההצפות, שהרי זרם המים נפסק ברגע שאין בו צורך, וגם בכך יש תרומה מבחינת רמת הבטיחות (וגם מבחינת החיסכון הכספי).