ברזים אלקטרוניים – כלומר ברזים אשר מופעלים באופן אוטומטי, על בסיס חיישני תנועה מדויקים שמזהים צורך בפתיחת זרם המים – הפכו בשנים האחרונות לפריטים נפוצים מאוד בכיורים ומשתנות במקומות ציבוריים. בזכות היתרונות הרבים של ברז כיור אוטומטי, השאלה כיום היא כבר לא למה כדאי להעדיף את הברזים האלקטרוניים על פני אלה הרגילים, אלא איך לבחור ברז אלקטרוני.

טכנולוגיה משוכללת ואמינות מקסימלית

הבסיס של כל ברז כיור חשמלי הוא כאמור חיישנים שמזהים בדייקנות מלאה ובמהירות רבה תנועה שמחייבת את הפעלת זרם המים.

ברז אוטומטי שהחיישנים בו אינם מדויקים מספיק, מגיבים באיטיות או גורמים להפעלת זרם המים גם כשאין בכך צורך, לא מספק לבעליו את התועלת הרבה שיש בסוג זה של ברזים – חיסכון משמעותי בצריכת המים, רמת היגיינה מקסימלית ובטיחות משופרת.

בהתאם מומלץ בחום לא להתפשר על האיכות של ברז כיור אלקטרוני, אלא לבחור דגמים של יצרנים מוכרים שמבוססים על טכנולוגיה מתקדמת ונהנים מאמינות מרבית.

תו תקן מתאים למים

מרכיב חשוב נוסף בהחלטה איזה ברז אלקטרוני לבחור הוא אישור של ה-NSF.

ה-NSF היא הקרן הלאומית למדע של ארה"ב, והיא נחשבת למקור סמכות אמין ורציני בכל הקשור למוצרים שקשורים למים (ובכלל לבריאות הציבור כמו גם איכות הסביבה). בהתאם כשבוחרים ברז כיור אלקטרוני עם אישור NSF יודעם בוודאות שמדובר במוצר שנבדק בקפידה ונמצא ראוי לשימוש ובטוח לחלוטין.

עיצוב חדיש לברז אלקטרוני

לצד היתרונות הרבים של ברז כיור אוטומטי – כאמור בעיקר חיסכון של עשרות אחוזים בצריכת המים וכן שיפור משמעותי של רמת ההיגיינה (כשמותקן מזרם אוטומטי למשתנה, אין סכנה שהאסלה לא תישטף בתום כל פעולה, ובנוסף אין מגע של המון זוגות ידיים בידיות ועל כן נמנע מעבר חיידקים רבים מאדם לאדם) – מדובר גם במוצר בעל חזות מרשימה.

עצם העובדה שמדובר בברז אלקטרוני הופכת את חדר השירותים כולו להיי-טקי יותר, ובנוסף כדאי לבחור דגם בעל עיצוב שמשתלב היטב בחדר ויוצר הרמוניה נעימה לעין עם שאר הפריטים.

אחריות על ברזים אלקטרוניים

כשקונים מוצר כמו ברז כיור אלקטרוני חשוב מאוד לדרוש גם אחריות, רצוי לטווח ארוך ככל האפשר – כך שתדעו בוודאות שתוכלו ליהנות מכל היתרונות החשובים במשך שנים רבות.